Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Premium Üyelik

Farklı üyeliklerin, farklı avantajları vardır.

İletişim Ekibi

Moderatörlerimiz, sorularınızı cevaplamaya hazır.

  • Yeni kurulan ticaret alanımızda eksiklikler olabilir, eksik gördüğünüz yada önerinizi yetkililere bildirebilirsiniz.

Facebook Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri

Baransel

Baransel
Gold Üye
Katılım
8 Ağu 2019
Mesajlar
49
Tepkime puanı
18
Facebook Takipçi Sayısını Arttırma Yöntemleri
Facebook platformunda e ticaret siteleri takipçi sayılarını arttırarak daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve e ticaret müşteri portföyünü genişletebilir. Facebook takipçi sayısı 1,86 milyar gibi muazzam bir rakama ulaşmışken bu kanalı doğru değerlendirmemek yazık olur. Facebook takipçi sayısı arttırma yollarını öğrenerek hedef kitlenizi genişletebilir ve reklamınızı yapabilirsiniz. Facebook pazarlaması, günümüzde tüm e ticaret sitesi sahiplerinin kullanması gereken en önemli mecradır.
Yakınlarınızdan Destek İsteyin
E ticaret sitesini kurduktan sonra hemen bir Facebook hesabı açmanız gerekir. Öncelikle takipçi toplayabilmek için listenizdeki tüm arkadaşlarınıza rica ederek, sayfanızı arkadaşlarıyla paylaşmalarını rica edebilirsiniz. Böylece halka halka takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Daha ileriki aşamalarda çok önerilmese de ilk etapta facebook sayfanız için takipçi satın alma yoluna da gidebilirsiniz.
Kullanıcıları Hoş Karşılayın
Kullanıcıları güzel bir şekilde karşılamanız onlar için oldukça etkileyici ve çarpıcı olacaktır. İnsanlar kendilerine jest yapan kişi ve işletmeleri asla unutmazlar. Kullanıcıların hafızasına kazınmak için eğlenceli, estetik ve şık bir video hazırlayabilir ve Facebook ana sayfasına koyabilirsiniz.
Facebook’ta İçerik Paylaşımı Yapın
Facebook’ta mutlaka blogunuzda paylaştığınız içerikleri paylaşın. Elbette çarpıcı ve kaliteli görseller ile birlikte kullanıcılara sunduğunuz faydalı içerikler onları etkileyecektir. E ticaret sitesinde sunduğunuz ürün ve hizmetlerin nasıl kullanıldığı ve neden kullanıldığı üzerine yazdığınız yazılar takipçilerin ilgisini çekecektir. Özellikle sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde yaptığınız paylaşımlar daha çok okunacaktır.
E Ticaret Sitenizde Sosyal Medya İkonları Bulundurun
Mutlaka e ticaret sitenizin üst köşesinde sosyal medya hesaplarınıza direk bağlanan butonlar bulundurun. Aynı şekilde blog sayfanızda da bu butonları bulundurmanız gerekir. Facebook takipçisi edinmek için, burada da web sitenizin linkini bulundurmanız gereklidir.
Yarışmalar Düzenleyin
Herkes yarışmaları sever özellikle sonunda bir ödül varsa… Bu yüzden mutlaka yılda birkaç kez yarışmalar düzenleyin. İşletmenizle ilgili bir soru sorup yanıtını isteyebilirsiniz. Sektörel bir soru sorup yanıt isteyebilirsiniz. Ya da yaratıcılığınızı kullanarak yarışmanın içine ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Elbette yarışmayı kazanan kişiye ürünlerinizden birkaç örnek hediye göndermeniz gerekecektir. Fakat buradaki çok küçük maliyet size büyük bir takipçi ve ilgi kazandıracaktır.
İndirim ve Promosyonlardan Haberdar Edin
İşletmenizde yaptığınız reklam kampanyaları, indirimli ürünler ve promosyon çalışmalarından kullanıcılarınızı mutlaka haberdar edin. Facebook takipçi kitlenizle bu haberleri paylaşarak satın alımları arttırabilirsiniz.
Takipçilerinizle Doğrudan İlişki Kurun
Facebook takipçi kitleniz ile mutlaka doğrudan iletişim kurun. Onların sorduğu sorulara çok hızlı bir şekilde açıklayıcı ve tatmin edici cevaplar verin. Yapılan yorumlara mutlaka cevap verin ve beğenin. Böylece kullanıcılar kendilerini değerli ve özel hissederler. Ayrıca yapılan olumsuz yorumlara da mutlaka olumlu yaklaşın. Bu konu üzerinde çalışacağınızı söyleyerek kullanıcıların kalbini kazanın.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt